Ze świata

Gdy na szali spoczywa 100 tysięcy dolarów, niektórzy mogą zapomnieć o zdrowym rozsądku. Tak było w przypadku pewnego profesjonalnego gracza, który postanowił zwiększyć szanse na zwycięstwo dzięki oszustwom. Wpadł w zabawny sposób.

Czytaj całość na: sport.pl

Chociaż ogromna większość ataków hakerskich kończy fiaskiem, cyberprzestęczość to coraz bardziej opłacalny biznes. Firmy, przygotowując się na ataki, same korzystają z usług hakerów.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Proces odsłonił mechanizm funkcjonowania Trump Organization: chciwość, kłamstwa i oszukiwanie - skomentował po ogłoszeniu decyzji przysięgłych prokurator.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Miliarder Michaił Fridman miał się zajmować praniem pieniędzy i omijaniem nałożonych na niego sankcji. Brytyjska policja zatrzymała w jego posiadłości także polskiego współpracownika oligarchy z torbą pełną gotówki.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

W UE weszły w życie przepisy o usługach cyfrowych regulujące działanie takich serwisów, jak Facebook, Twitter czy Amazon. Nakładają na nie m.in. obowiązek usuwania nielegalnych treści i ścigania oszustów.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Ataki hakerskie to poważne ryzyko zajścia wypadków komunikacyjnych, utraty kontroli nad ruchem lotniczym, czy zatrzymanie dostarczania energii. Rosyjskie władze za pomocą ataków hackerskich dążą do pogorszenia nastrojów społecznych w Europie - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Ireneusz Wiśniewski, Dyrektor Generalny F5 Networks w Polsce. Jak Polska przygotowana jest na takie ataki? Czy grozi nam niebezpieczeństwo?

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Kurs bitcoina spadł do poziomu najniższego od miesiąca, osiągając wycenę ok. 16 tys. dolarów za token. Obniżona została także wycena Ethereum. Najbardziej spadły jednak tokeny FTT oferowane na giełdzie FTX. Komentatorzy zauważają, że ten kryzys mogła wywołać konkurencyjna giełda Binance wyprzedając aktywa FTT

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Córka byłego wiceprezesa Gazprombanku Valerego Seregina została okradziona przez hakerów. Choć matka dziewczyny zablokowała jej dostęp do konta, tej i tak udało się przelać oszustom 49 milionów rubli, czyli w przeliczeniu prawie 4 mln zł.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Na prawdopodobnie ostatnim publicznym posiedzeniu kongresmeni przedstawili kolejne dowody obciążające byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i wezwali go do stawienia się na Kapitolu, do czego jednak może nie dojść. Co w praktyce dało ich 14-miesięczne śledztwo?

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Wnikliwe śledztwo przeprowadzone przez platformę Chess.com wykazało, że oskarżający rywala Magnus Carlsen ma rację - amerykański nastolatek oszukiwał notorycznie.

Czytaj całość na: wyborcza.pl