Ze świata

Włoska sędzia przyznała rację turyście, który po przyjeździe do hotelu stwierdził duże różnice między tym, co zastał, a zdjęciami w internecie. Hotel został zobowiązany do wypłacenia odszkodowania za oszustwo.

Czytaj całość na: podroze.gazeta.pl

Straż Graniczna zatrzymała na granicy z Niemcami dwie osoby. 29-latka z Konga i 34-letni Mołdawianin okazali strażnikom fałszywe dokumenty.

Czytaj całość na: gorzow.wyborcza.pl

W niedzielę w Bułgarii odnotowano kilka wybuchów w składach broni. Należały do biznesmena, który już w 2015 roku mógł znaleźć się na celowniku rosyjskich służb. Wcześniej bowiem mężczyznę próbowano otruć środkiem podobnym do tego, którego użyto wobec Siergieja Skripala, byłego agenta GRU.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Żyła ponad stan, podróżowała po całym świecie i fundowała znajomym wycieczki. Milionerka? Nie. Była pracownica administracyjna. Skąd więc czerpała środki na wystawne życie? Z kradzieży i malwersacji. Wyprowadziła z organizacji 4,5 mln euro.

Czytaj całość na: podroze.gazeta.pl

Dla pieniędzy upozorował utonięcie. Ale plan, jak jego kajak, był dziurawy. Oto serial HBO Max o tej historii - ''Złodziej, jego żona i kajak''.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Po wielu miesiącach starań turecki opozycjonista Selahattin Urun, którego historię opisywaliśmy na Tokfm.pl, otrzymał status uchodźcy. Gdy w lipcu ubiegłego roku wylądował na lotnisku w Warszawie, został zatrzymany m.in. za to, że miał podrobiony paszport.

Czytaj całość na: miasta.tokfm.pl

Rosyjskie samozwańcze władze okupacyjne w okolicach Melitopola w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy wypłacały mieszkańcom emerytury. Niestety, jak się okazało, nie były one wiele warte. Świadczenia regulowano przy użyciu fałszywych rubli. Po wyjściu sprawy na jaw próbowano zrzucić winę na lojalnego wobec Kijowa mera, Iwana Fedorowa

Czytaj całość na: polskatimes.pl

Oferując fałszywą, nieistniejącą kryptowalutę onecoin Ruja Ignatova miała oszukać inwestorów na blisko 4 mld dol. Skala oszustwa jest tak duża, że Ignatova trafiła na przygotowaną przez FBI listę 10 najbardziej poszukiwanych przestępców.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

To jeden z największych skandali watykańskich i z pewnością najgorsza inwestycja w ostatnich latach. Proces uwikłanych w skandal dziesięciu urzędników Stolicy Apostolskiej ma odpowiedzieć na pytanie, czy finansami Watykanu w latach 2014-19 zarządzano tylko nieudolnie, czy wręcz w sposób przestępczy.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Ponad 1,4 miliarda ludzi żyjących w Chinach jest stale obserwowanych. Są nagrywani przez wszechobecne kamery policyjne na rogach ulic i w metrze, w hotelowych lobby i apartamentowcach. Ich telefony są śledzone, zakupy monitorowane, a rozmowy internetowe cenzurowane. Teraz nawet ich przyszłość jest pod obserwacją.

Czytaj całość na: wyborcza.pl