Z udziałem VIP-ów

Dziennikarze z wielu krajów na całym świecie wzięli udział w śledztwie Pandora Papers, którego zamiarem było wykrycie nieuczciwych działań finansowych. Wśród zamożnych osobistości znalazło się między innymi nazwisko menedżera Manchesteru City Pepa Guardioli.

Czytaj całość na: sport.pl

Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji, został skazany za nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2012 roku. Kara jednego roku więzienia zostanie przekształcona na areszt domowy. Sąd karny w Paryżu skazał również 13 byłych współpracowników Sarkozy'ego.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Jan B., muzyk zespołu Lady Pank miał dopuścić się wyłudzenia podatku VAT oraz posługiwania się fikcyjnymi fakturami. W środę, jak podaje ''Super Express'', warszawska prokuratura postawiła mu zarzuty.

Czytaj całość na: kultura.gazeta.pl

''Fałszywe konta na Twitterze i Facebooku czyszczą wizerunek prezesa TVP, prowadzą kampanie wyborcze politykom, lobbują na rzecz firm zbrojeniowych. Tropy prowadzą do Bartłomieja Misiewicza'' - czwórka autorów tygodnika ''Newsweek'' - Katarzyna Pruszkiewicz, Julia Dauksza, Konrad Szczygieł oraz Wojciech Cieśla - opisuje, jak i dla kogo działa największa w Polsce zidentyfikowana farma fałszywych kont w sieci.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Dzięki tej łapówce Berlusconi miał utrzymać kontrolę nad 30 proc. akcji w Banca Mediolanum. Werdykt Rady Stanu, którą przekupił, pozwolił mu na zachowanie udziałów wartości blisko miliarda euro.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

W piątek 12 października na ławie oskarżonych Sądu Okręgowego Warszawa-Praga rozpoczął się proces Władysława Serafina - jednego z najbardziej rozpoznawalnych działaczy ludowych - także na ziemi częstochowskiej. Jest oskarżony o oszustwa kredytowe i ''wypranie'' blisko 21 mln zł.

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Ronaldo porozumiał się z hiszpańskim urzędem podatkowym. Portugalczyk zgodził się na karę dwóch lat więzienia i 18,8 mln euro grzywny. To kara za oszustwa podatkowe od dochodów z praw do wizerunku piłkarza

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Benjamin Netanjahu został przesłuchany przez policję w związku z zarzutami przyjęcia kosztownych podarunków i innych korzyści od biznesmenów.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Jarosław Kaczyński udawał Lecha, mówił, że przez islandzki wulkan prezydent wraca z Brazylii statkiem. I "wydał" dla mamy trzy numery gazety, która wyglądała jak prawdziwa "Rzeczpospolita". Bez informacji o katastrofie - opisuje w książce o szefie PiS dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Dżihadyści z Państwa Islamskiego są w posiadaniu paszportów obywateli Unii Europejskiej. Są dowody na to, że chodzi m.in. o polskie dokumenty. Dżihadyści prawdopodobnie ukradli je ludziom niepowiązanym z IS. Wyjaśniamy, co powinno się zrobić w przypadku utraty dokumentu.

Czytaj całość na: tvn24.pl