Ubezpieczenia

Pięciu pracowników przedsiębiorcy z Torunia zmarło krótko po tym, jak ubezpieczył ich w kilku firmach. Do wypłaty odszkodowań uposażył siebie. Śledczy zainteresowali się nim po wypadku pod Chełmnem, w którym zginęły dwie zatrudnione u niego osoby z polisami. Po postawieniu zarzutów wnioskowali o areszt. Sąd się nie zgodził.

Czytaj całość na: czaschelmna.pl

35-letni agent ubezpieczeniowy Dariusz R. współpracował z jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce przez kilka lat. Prokuratura zarzuca mu, że łącznie wyłudził od niej 1,3 mln zł.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Wyborcza zna szczegóły procederu, który bez przeszkód trwał osiem lat. Członkowie rodzin naczelniczek zakładali firmy i szybko występowali do Zakładu o wypłatę zasiłku chorobowego - w sumie wyłudzili kilka milionów złotych

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Do ustalania wysokości emerytury lub kapitału początkowego przyjmujemy wyłącznie oryginalne dokumenty lub kopie poświadczone przez pracownika archiwum upoważnionego do przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej - mówi Dorota Bieniasz, członek rady nadzorczej ZUS nadzorujący pion świadczeń i orzecznictwa.

Czytaj całość na: biznes.interia.pl

Prawie 30 tys. zmarłym Hiszpanom wypłacano emerytury w 2014 roku. Nienależne emerytury wyłudzane są także w Polsce.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Oszuści wyłudzili z firm ubezpieczeniowych kilkaset tysięcy złotych. Przestępcy czuli się bezkarni, bo współpracowali z nimi śląscy policjanci.

Czytaj całość na: katowice.gazeta.pl

Prokuratura w Poznaniu przedstawiła zarzuty oszustwa 16 osobom, które miały wyłudzić ponad 24 mln zł od firm ubezpieczeniowych. Wśród nich jest m.in. dyrektorka z centrali jednej z firm podejrzewana o przyjęcie łapówki.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzili na szkodę jednego z ubezpieczycieli blisko 487 tysięcy złotych. Jednym z podejrzanych jest pracownik firmy ubezpieczeniowej.

Czytaj całość na: lodz.gazeta.pl

Osiem lat więzienia grozi 60-latkowi z Chorzowa, który wyłudził z ZUS prawie 140 tysięcy zł. Mężczyzna przez 12 lat przedstawiał tam fikcyjnej dokumenty, na podstawie których przyznano mu rentę.

Czytaj całość na: katowice.gazeta.pl

Od ponad 10 lat, zamiast sprzedawać ubezpieczenia, sprzedajecie produkty inwestycyjne, które prowadzą do bezprawnego pozbawiania tysięcy ludzi ich własnych pieniędzy - atakuje ubezpieczycieli Stowarzyszenie "Przywiązani do Polisy" podczas II Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń, który trwa w Sopocie.

Czytaj całość na: wyborcza.biz