Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Właściciel jednej ze szkół nauki jazdy w Mysłowicach podrabiał podpisy na kartach szkoleń teoretycznych i egzaminów wewnętrznych. W wyniku tego, prawie 200 osób będzie musiało ubiegać się o uprawnienia ponownie.

Czytaj całość na: moto.pl

40-letnia mieszkanka Wrocławia miała wykonać ponad 2,5 tys. transakcji na łączną kwotę prawie 4,5 mln złotych, przelewając pieniądze banku, w którym pracowała, na swoje konto. Jak ustalili policjanci, wydała je na spłatę długu i kupno cztery mieszkania. Kobiecie i jej córce grozi do 10 lat więzienia

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Włoska sędzia przyznała rację turyście, który po przyjeździe do hotelu stwierdził duże różnice między tym, co zastał, a zdjęciami w internecie. Hotel został zobowiązany do wypłacenia odszkodowania za oszustwo.

Czytaj całość na: podroze.gazeta.pl

Krakowski adwokat oraz jego żona, też była adwokatka podejrzani o wyłudzenie milionów złotych m.in. od sądeckiego biznesmena, nie wyjdą z aresztu. Sąd uznał, że zostaną za kratkami przez trzy miesiące.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych podejrzanych o fałszowanie dokumentów i prowadzenie fikcyjnych transakcji gospodarczych

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Straż Graniczna zatrzymała na granicy z Niemcami dwie osoby. 29-latka z Konga i 34-letni Mołdawianin okazali strażnikom fałszywe dokumenty.

Czytaj całość na: gorzow.wyborcza.pl

Spółka Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek-Piekary, zawiadomiła w poniedziałek policję o fałszywym sklepie internetowym, oferującym rzekomo węgiel z tej kopalni. Po zgłoszeniu witryna została zablokowana, Węglokoks zamieścił też komunikat, że była to próba oszustwa.

Czytaj całość na: tokfm.pl

W niedzielę w Bułgarii odnotowano kilka wybuchów w składach broni. Należały do biznesmena, który już w 2015 roku mógł znaleźć się na celowniku rosyjskich służb. Wcześniej bowiem mężczyznę próbowano otruć środkiem podobnym do tego, którego użyto wobec Siergieja Skripala, byłego agenta GRU.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Żyła ponad stan, podróżowała po całym świecie i fundowała znajomym wycieczki. Milionerka? Nie. Była pracownica administracyjna. Skąd więc czerpała środki na wystawne życie? Z kradzieży i malwersacji. Wyprowadziła z organizacji 4,5 mln euro.

Czytaj całość na: podroze.gazeta.pl

Dla pieniędzy upozorował utonięcie. Ale plan, jak jego kajak, był dziurawy. Oto serial HBO Max o tej historii - ''Złodziej, jego żona i kajak''.

Czytaj całość na: wyborcza.pl