Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Oficerowie CBŚP zatrzymali 13 członków gangu zajmującego się udzielaniem pożyczek zadłużonym osobom, a następnie przejmowaniem ich nieruchomości. Wśród podejrzanych jest notariusz i radca prawny.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Afera mieszkaniowa w Poznaniu. Notariuszka była w zmowie i ręczyła za oszustów, którzy podstępem przejęli 165 nieruchomości - mieszkań, domów, działek budowlanych, gospodarstw rolnych - o wartości 44 mln zł.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Pobierała pieniądze pod pretekstem zakładania lokat, oszukiwała pokrzywdzonych, podrabiała dokumenty, ale lokat nie zakładała, a pieniądze brała dla siebie - mówiła o Cecylii R. sędzia Bogna Kuczyńska. Sąd skazał prawomocnie byłą dyrektorkę Deutsche Banku na 5 lat więzienia.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

Ponad miliard złotych miała wyprać grupa przestępcza rozbita przez zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej. Aresztowano trzy osoby, w tym syna szefa gangu.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

Ogromny skandal wybuchł w Wielkiej Brytanii po Maratonie Londyńskim. Przyczyniła się do tego dwójka Polaków, którzy dopuścili się oszustwa.

Czytaj całość na: sport.pl

John Ruffo jest nieuchwytny od 23 lat. Miał odsiedzieć wyrok 17 lat więzienia za oszustwa finansowe na kwotę 350 mln dolarów. Kilka lat temu amerykańskie służby dostały informację, że Ruffo mógł być obecny na meczu baseballa. Teraz, w nadziei na pomoc obywateli, śledczy udostępnili zdjęcia z trybun. - Świat jest dziś o wiele mniejszy. Wystarczy nam jedna wskazówka, by go złapać - mówił dyrektor ds. Służby Szeryfów USA.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

30 września zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. GUS i policja odnotowują przypadki wyłudzenia danych na Narodowy Spis Powszechny. Oszuści uzyskiwali w ten posób dane, dzięki którym mogą zaciągać kredyty albo ukraść pieniądze z konta.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Milioner, który stał się bankrutem, choć i tak kończył w dostatku. Piosenkarz, kierowca Formuły 3, biznesmen, właściciel klubu piłkarskiego i drużyny kolarskiej, polityk, aktor, prezenter telewizyjny, pisarz. Ale i oszust, przestępca i więzień. Bernard Tapie, który zmarł w niedzielę, nazywany był człowiekiem tysiąca żyć. Choć może i to za mało.

Czytaj całość na: sport.pl

Funkcjonariusze CBŚP, ABW i KAS dzięki wspólnym działaniom zatrzymali 20 osób podejrzanych o wyłudzenie podatku VAT. Karuzela podatkowa zorganizowanej grupy przestępczej uszczupliła Skarb Państwa o 1,5 mld zł.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Olbrzymia posiadłość w Malibu, najdroższe apartamenty w centrum Londynu i Waszyngtonu - król Jordanii w ostatnich latach na potęgę kupował za granicą mieszkania i domy, podczas gdy jego poddani borykają się z kryzysem i oszczędnościami.

Czytaj całość na: wyborcza.pl