Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Gdy na szali spoczywa 100 tysięcy dolarów, niektórzy mogą zapomnieć o zdrowym rozsądku. Tak było w przypadku pewnego profesjonalnego gracza, który postanowił zwiększyć szanse na zwycięstwo dzięki oszustwom. Wpadł w zabawny sposób.

Czytaj całość na: sport.pl

Chociaż ogromna większość ataków hakerskich kończy fiaskiem, cyberprzestęczość to coraz bardziej opłacalny biznes. Firmy, przygotowując się na ataki, same korzystają z usług hakerów.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Do aresztu trafiły cztery osoby, które przez ostatnich kilkanaście miesięcy miały brać udział w procederze porzucania niebezpiecznych odpadów. Gdyby odpady te zostały zutylizowane w legalny sposób, kosztowałoby to ok. 350 mln zł.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Proces odsłonił mechanizm funkcjonowania Trump Organization: chciwość, kłamstwa i oszukiwanie - skomentował po ogłoszeniu decyzji przysięgłych prokurator.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Bramki zwiększą przepustowość odprawy granicznej, ponieważ skrócą czas samej odprawy. Kontrole z ich użyciem trwają z reguły kilkanaście sekund.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

Patrząc na kodeks, adwokatowi grozi nawet do 25 lat więzienia. Sąd zwolnił go za kaucją w wysokości 300 tys. zł i zakazał wykonywania zawodu.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

Przed bydgoskim sądem stanie pięć osób oskarżonych o oszustwa dotyczące mienia znacznej wartości. Wszystkim grozi do dziesięciu lat za kratami. Przestępstwa dotyczą handlu nieruchomościami.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Miliarder Michaił Fridman miał się zajmować praniem pieniędzy i omijaniem nałożonych na niego sankcji. Brytyjska policja zatrzymała w jego posiadłości także polskiego współpracownika oligarchy z torbą pełną gotówki.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Bielski adwokat miał współpracować ze śląskim gangsterem, który ma status świadka koronnego w sprawie grupy Psycho Fans. Prawnik jest podejrzany o korupcję oraz oszustwo. - Czyny obejmują okres, w którym wykonywał zawód adwokata - podkreśla Prokuratura Krajowa.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Nawet 7,5 mln zł mogła wyłudzić grupa przestępcza, która składała wnioski o dotacje z tarczy antykryzysowej. W sprawie zostało zatrzymanych pięć osób, które usłyszały już prokuratorskie zarzuty.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl